Намалював Павло Титуленко

Календар Майдану. 31 січня 2014 року

31 січня – п’ять "в’язнів Грушевського" відпустили під домашній арешт; закони про амністію та скасування "диктаторських законів"; автомайданівців МВС оголосило у розшук; провадження СБУ про спробу захоплення влади.

Двох активістів Євромайдану Дмитра Москальця та Юхима Дишканта, яких звинувачували в організації заворушень на вулиці Михайла Грушевського 19 січня, відпустили під домашній арешт. Захист просив звільнити активістів під особисте зобов’язання, але прокурор погодився лише на домашній арешт. 

Під домашній арешт апеляційний суд відпустив також Антона Кудінова, якого затримали й побили за білий прапор на барикадах, та Олексія Маркуся, якого затримали з каністрою бензину.

Суд відпустив під домашній арешт за місцем проживання в Дніпродзержинську Олександра Скорика, який був волонтером у медчастині на Грушевського.

Віктор Янукович підписав закони про амністію та про скасування прийнятих 16 січня "диктаторських законів", за які проголосували депутати Верховної Ради 28 та 29 січня.

Активістів Євромайдану й Автомайдану Олексія Гриценка, Сергія Кобу та Дмитра Булатова було оголошено у розшук за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого статтею 294 (масові заворушення) Кримінального кодексу України. 

Служба безпеки, дослідивши матеріали із серверів офісу "Батьківщини", які було вилучено під час обшуку, відкрила кримінальне провадження за фактом учинення дій, спрямованих на захоплення державної влади. Про це повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Максим Ленко: "Серед матеріалів, які присутні в слідстві, є дані, що при плануванні цих акцій передбачався так званий силовий варіант їхнього розвитку, тобто такий варіант, при якому буде застосовано силу до мітингувальників, це викличе широкий резонанс і підірве авторитет чинної влади та президента", – заявив він.

"Інформація, яка міститься на вилучених серверах, стосується діяльності ВО "Батьківщина" та свідчить про те, що масові протестні акції, які почалися в Києві 21 листопада минулого року, не були стихійними, а планувалися заздалегідь", – сказав заступник начальника Головного слідчого управління МВС Олег Гнатів. За його словами, мова йшла про сервери, вилучені 9 грудня 2013 року на вулиці Турівській у Києві в приміщенні, яке займало ТОВ "Айті", під час кримінального провадження за фактом шахрайства. Тоді було вилучено комп’ютерну техніку й документи.

У "Батьківщині" назвали провокацією заяву МВС про запланований характер протестів у Києві та зазначили, що раніше міліція взагалі заперечувала факт обшуку в офісі партії за адресою: вул. Турівська, 13 та вилучення серверів "Батьківщини", повідомивши, що обшук здійснювався в комерційній організації за сусідньою адресою в межах кримінальної справи про шахрайство. "Виникає логічне запитання: яким чином вилучені сервери "комерційної структури за сусідньою адресою" тепер перетворилися на сервери "Батьківщини", – заявили в партії.