Намалював Павло Титуленко

Календар Майдану. 24 січня 2014 року

24 січня – Майдан вийшов із переговорного процесу з владою; створено нову барикаду біля верхнього виходу зі станції метро "Хрещатик"; Майдан розширився на кілька областей України; Віталій Кличко зазначив, що Майдан розійдеться лише після відставки Віктора Януковича; на вулиці Михайла Грушевського завершилося перемир’я.

Майдан проголосував за те, щоб вийти з переговорного процесу та щоб кожен узяв на себе відповідальність за активне продовження боротьби. "Ідемо на подальшу боротьбу, але за умови, що це є дисципліна, виконання наказів та єдине військо", – Олег Тягнибок поставив вимогу, з якою Майдан погодився.

Біля верхнього виходу зі станції метро "Хрещатик" на вулиці Інститутській протестувальники збудували нову барикаду. Під час будівництва активісти використовували все, що можна було, – дорожні знаки, смітники, частини металевих парканів, бетонні опори, мішки зі снігом. Воднораз для гарантування безпеки активістів загони Самооборони Майдану зі щитами перегородили Інститутську за кілька десятків метрів від Банкової.

Захоплення будівель облдержадміністрацій в ряді областей України стало розширенням Майдану – заявив лідер Самооборони Майдану нардеп Андрій Парубій. "Щогодини надходять повідомлення, що наші майданівці заходять в адміністрації та слухатимуть накази лише Майдану й не слухатимуть наказів Януковича", – сказав Парубій. Це сталося у Львові, Тернополі, Рівному, Івано-Франківську, Хмельницькому, Житомирі та Черкасах, де активісти штурмом узяли приміщення обладміністрацій.

У Києві для пораненого 22 січня на вулиці Михайла Грушевського Романа Сеника, якому гранатою пошкодило руку, через що він утратив багато крові, здали кров понад 200 осіб. За словами працівників Київського міського центру крові, такого не було з часів попередньої революції у 2004 році.

Віталій Кличко зазначив, що Майдан може розійтися тільки після відставки Віктора Януковича. "Іще місяць тому Майдан розійшовсь би, якби була відставка Захарченка з посади міністра внутрішніх справ. Іще два тижні тому можна було задовольнити людей відставкою уряду. Сьогодні люди вимагають відставки президента", – сказав Кличко. 

Силове протистояння активістів Євромайдану та міліції на вулиці МихайлаГрушевського в Києві поновилося. "Беркут" відкрив вогонь гумовими кулями по протестувальниках. У відповідь активісти стали закидати силовиків петардами. Активісти зазначили, що спецпризначенці відкрили вогонь першими, тобто тимчасове перемир'я завершилося.